Oferta dla kontrahentów – giełda ładunków

Zarządzanie ładunkami jest istotą działalności przedsiębiorstw transportowych. Pomocne w ich działalności są internetowe giełdy ładunków, dzięki którym przewożone rzeczy są dostarczane do klientów w kraju i za granicę. Nowoczesne rozwiązania logistyczne, pozwalają zarządzać ładunkami w sposób efektywny, zaspokajając potrzeby małych i dużych firm transportowych. Działalność giełdy nie jest ograniczona żadnym miejscem i może być prowadzona na rynkach międzynarodowych w całej Unii Europejskiej. Działanie giełdy opiera się na przekazywaniu w czasie rzeczywistym informacji o wolnych ładunkach i wolnych pojazdach. Szukający zleceń kontrahenci, mają możliwość nawiązania kontaktów biznesowych. Szczegółowa weryfikacja użytkowników giełdy sprawia, że transakcje należą do bezpiecznych i wiarygodnych. W razie pojawienia się kłopotów, związanych z wadliwie wystawionymi fakturami lub zagubionym ładunkiem, giełda wspiera klienta i udziela mu koniecznej pomocy w rozwiązaniu problemu.

Narzędzia, jakie giełda stosuje, umożliwiają jej sprawne działanie. Należą do nich:

– Wszechstronne sprawdzenie wiarygodności klientów i ich reputacji. Baza danych dostarcza koniecznych informacji potencjalnym partnerom w biznesie.

– Bieżąca ocena bezpieczeństwa zawieranych transakcji. Analizie podlegają wszystkie zgłoszenia o nieprawidłościach i przypadkach łamania regulaminu giełdy, w celu wyeliminowania użytkowników o negatywnej ocenie.

– Prowadzenie katalogu aktywnych firm parających się transportem. Giełdowa wyszukiwarka sprawnie wyszuka oferty, dotyczące wolnych ładunków, a katalog można uzupełniać o własne zapiski kontaktowe z przedsiębiorstwami transportowymi.

– Prowadzenie ratingu finansowego. Dzięki niemu uaktualniana jest sytuacja finansowa każdej firmy, co pozwala na uniknięcie kontaktów z niewiarygodnymi partnerami. Sprawdź najnowsze oferty transportu z Włoch! Szczegółowe raporty dotyczą wypłacalności użytkowników giełdy.

– Wyliczenia STAR, określający wiarygodność klientów na podstawie wskaźnika algorytmicznej oceny bezpieczeństwa transportowego. Pozytywna ocena oznacza możliwość większej zdolności operacyjnej w pozyskiwaniu klientów.

Na czym polega Multimodalna Giełda Ładunków?

Multimodalna Giełda Ładunków jest innowacyjnym sposobem transportowania towarów, przy wykorzystaniu systemu kombinowanego, drogowego i kolejowego. Towar przewożony jest z początkowego miejsca załadunku do miejsca rozładunku, przy wykorzystaniu specjalnych terminali kolejowych. Dzięki takiemu systemowi możliwe jest realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych transportów międzynarodowych, stąd zainteresowanie kontrahentów jest olbrzymie. Możliwe staje się pokonywanie krótszych tras drogowych, przy wykorzystaniu usług platformy internetowej. Ponadto nie ma potrzeby inwestować środków w poszerzenie floty pojazdów, bowiem naczepy przewożone są koleją.

Takie rozwiązanie sprawia, że pojazdy emitują mniej spalin do atmosfery, co ma wymierne znaczenie ekologiczne, a powroty pojazdów, poprzez dostęp do transportu kolejowego, nie stanowią problemu. Giełda ładunków uczestniczy w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Przewoźnicy doceniają korzyści płynące z nowego rodzaju możliwości transportowych. Pierwsza europejska multimodalna giełda ładunków rozpoczęła działalność w czerwcu 2015 roku. Oprócz przewoźników obsługujących transport drogowy i kolejowy, zainteresowanie włączeniem się do nowoczesnego systemu, obsługiwanego przez Multimodalną Giełdę Ładunków, zgłaszają operatorzy terminali morskich.

Be the first to comment on "Oferta dla kontrahentów – giełda ładunków"

Leave a comment